RS/FL
DS/FL/
A.net/FL
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Belen Jesuit Prep School Track & Field and Cross Country - Miami, Florida
you RUN the place
500 Sw 127th Ave, Miami, Florida, 33184, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Christopher Garcia
Photos (
0
)
View
Videos (
10
)
View
News (
8
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2014 / 2015 - (4 articles)
2015 / 2016 - (4 articles)
All News
Search
2015 Results - Brian Jaeger Elite Classic
Published by
DyeStatFL.com
Mar 14th 2015, 9:55pm
Comments
Brian Jaeger Elite Classic
- Mar 14, 2015
Showalter Field, Winter Park, Winter Park, FL, US
Timing/Results by:
Elite Timing And Event Management, Inc. - Orl
« Filter Results by Team: »
Belen Jesuit Prep
Boone
Colonial
Cypress Creek
Dr Phillips
East River
Edgewater
Flagler Palm Coast
George Jenkins
Lakewood Ranch
Our Lady Of Lourdes
South Fort Myers
University (Orlando)
Vanguard
West Orange
Windermere Prep
Winter Park
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
200m Wheelchair
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bryant Jr., Alvin
11
Dr Phillips
10.84
-1.0
1
10
2
Robinson, Jimmie
12
Flagler Palm Coa
10.87
-1.0
1
8
3
Dixon, Antwan
12
South Fort Myers
10.91
-1.0
1
6
4
Hoewischer, Roy
11
Boone
11.03
-1.1
2
5
5
Busch, Nicholas
12
University (Orla
11.07
-1.1
2
4
6
Byrd, Queshaun
10
Flagler Palm Coa
11.14
-1.0
1
3
7
Perkins, Jalen
12
Dr Phillips
11.17
-0.5
3
2
8
Ingram, Tyshaun
11
Winter Park
11.18
-1.1
2
1
9
Turner, James
12
Boone
11.23
-1.0
1
10
Brown, Chris
11
West Orange
11.29
-1.1
2
11
Johnson, Willie
11
South Fort Myers
11.30
-1.0
1
12
Joanis, Jonathan
10
Boone
11.34
-1.1
2
13
Gonzalez, Steven
12
Colonial
11.35
-0.5
3
14
Cabrera, Mel
11
Flagler Palm Coa
11.41
-0.5
3
15
Nesbeth, Dajour
11
West Orange
11.45
-0.5
3
16
Clark, Joe
11
Edgewater
11.48
-0.5
3
17
Penn, Noel
12
South Fort Myers
11.50
-1.1
2
18
Taylor, Tre'on
11
Winter Park
11.54
-1.1
2
19
Tanael, Tristan
10
University (Orla
11.61
-0.5
3
20
Stones, Michael
12
Windermere Prep
11.68
-2.7
5
21
Howard, Stephon
10
Lakewood Ranch
11.70
-1.0
4
22
Valentin, Jamal
10
East River
11.72
-0.5
3
22
Pagan, Yuan
11
Dr Phillips
11.72
-1.0
4
24
Armstrong, Emondre
11
University (Orla
11.82
-1.0
4
25
Roberts, Talen
11
Winter Park
11.86
-2.7
5
26
Johnson, Ben
9
Vanguard
11.93
-0.5
3
27
Minic, Nathan
11
Lakewood Ranch
11.94
-2.7
5
28
Granjean, Christopher
12
Windermere Prep
11.95
-1.0
4
29
Albert, Gerard
12
Belen Jesuit Pre
12.12
-1.0
4
30
Samir, Rashid
12
Colonial
12.44
-1.0
4
31
Morgan-Rajkumar, Uriah
10
East River
12.56
-1.5
6
32
Riveron, Daniel
10
Belen Jesuit Pre
12.62
-2.7
5
33
Morss, Kristyan
9
Cypress Creek
12.64
-1.5
6
34
Lawerence, Shemar
9
East River
12.67
-1.5
6
35
Newsome, Jordan
11
Cypress Creek
12.79
-2.7
5
36
Walker, Frederick
10
Cypress Creek
12.87
-2.7
5
37
Blanco, Christopher
12
Belen Jesuit Pre
13.14
-1.0
4
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bryant Jr., Alvin
11
Dr Phillips
22.05
nwi
1
10
2
Busch, Nicholas
12
University (Orla
22.49
nwi
1
8
3
Brown, Chris
11
West Orange
22.66
nwi
1
6
4
Robinson, Jimmie
12
Flagler Palm Coa
22.70
nwi
1
5
5
Wimbush, Antonio
10
South Fort Myers
22.73
nwi
3
4
6
Gonzalez, Steven
12
Colonial
23.03
nwi
2
3
7
Ingram, Tyshaun
11
Winter Park
23.03
nwi
1
2
8
simmons, akeem
12
Colonial
23.08
nwi
1
1
9
Nesbeth, Dajour
11
West Orange
23.31
nwi
3
10
Blanding, Ra
12
Flagler Palm Coa
23.34
nwi
1
11
Taylor, Tre'on
11
Winter Park
23.36
nwi
2
12
Grimes, Hunter
11
East River
23.43
nwi
3
13
Armstrong, Emondre
11
University (Orla
23.48
nwi
2
14
Richards, Javon
12
Boone
23.49
nwi
4
15
Jones, Marvin
12
Lakewood Ranch
23.67
nwi
2
16
Roberts, Talen
11
Winter Park
23.71
nwi
3
17
Silva, Gustavo
9
Cypress Creek
23.72
-0.9
5
18
Rucker, Craig
11
Edgewater
23.74
nwi
2
19
Jones, Kyveon
9
West Orange
24.12
nwi
4
20
Colbert, Robert
10
Vanguard
24.22
nwi
3
21
Perry, Jaylen
12
South Fort Myers
24.24
nwi
3
22
Albert, Gerard
12
Belen Jesuit Pre
24.29
-0.9
5
23
Jones, Tyree
10
Boone
24.55
-0.9
5
24
Minic, Nathan
11
Lakewood Ranch
24.62
nwi
4
25
Young, Shayun
10
Dr Phillips
24.64
nwi
4
26
Watkins, William
11
Edgewater
24.79
nwi
4
27
Morgan-Rajkumar, Uriah
10
East River
25.03
-0.9
6
28
Pierre-Louis, Victor
9
Cypress Creek
25.73
-0.9
6
29
Riveron, Daniel
10
Belen Jesuit Pre
25.86
-0.9
5
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Jamari
12
Dr Phillips
47.93
1
10
2
Busch, Nicholas
12
University (Orla
48.84
1
8
3
Turner, James
12
Boone
49.09
1
6
4
simmons, akeem
12
Colonial
49.84
1
5
5
Stones, Michael
12
Windermere Prep
50.15
1
4
6
Ortiz, Leo
12
Colonial
50.37
2
3
7
Green, Dominic
10
Flagler Palm Coa
50.65
1
2
8
Armstrong, Emondre
11
University (Orla
50.89
2
1
9
Macon, Michael
12
Dr Phillips
50.95
1
10
Hancock, Malik
11
Edgewater
51.61
2
11
Warrington, Darren
11
Dr Phillips
52.31
3
12
White, Marquis
12
Winter Park
52.33
2
13
Gabriel, Jeremy
10
Edgewater
52.90
3
14
Williams, Bernard
11
Edgewater
52.96
3
15
Hancock, Zach
12
West Orange
53.02
3
16
Huggins, Josh
12
Flagler Palm Coa
53.32
2
17
Brooks, Roberto
10
Colonial
53.37
1
18
Jackson, Darius
11
Boone
53.38
2
19
Kainz, Ryan
10
Winter Park
53.83
3
20
Thomas, Davion
11
Lakewood Ranch
54.15
4
21
Bergen, Alex
11
Boone
54.82
4
22
Hodge, Jamal
12
Flagler Palm Coa
54.85
2
23
Toscanini, Sebasten
10
West Orange
54.95
3
24
Barbee, Lathyn
12
East River
55.07
3
25
Granjean, Christopher
12
Windermere Prep
55.20
2
26
Strawderman, Nathan
10
Lakewood Ranch
55.31
4
27
Rushing, Edwin
9
Vanguard
55.48
4
28
Fitzgerald, William
10
Winter Park
55.62
4
29
Johnson, Kalebe
10
Lakewood Ranch
56.09
4
30
Cenescar, Jehu
9
Cypress Creek
56.53
5
31
Abraham, Julian
9
Cypress Creek
56.62
5
32
Lake, Darryn
11
Vanguard
59.34
4
33
Duran, Charles
10
Cypress Creek
59.38
5
34
Fraga, Javier
9
Belen Jesuit Pre
1:00.10
5
35
Vega, Andres
12
University (Orla
1:01.50
5
36
Pierre, Meurice
12
East River
1:01.61
4
37
McMillin, Austin
9
East River
1:04.49
5
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pacifico, Justin
11
Flagler Palm Coa
1:53.84
1
10
2
Trainor, Sean
12
Edgewater
1:54.62
1
8
3
Hogan, Emare
10
Dr Phillips
1:54.86
1
6
4
Wynn, Ka'Deem
11
Flagler Palm Coa
1:55.80
1
5
5
Bradshaw, Christopher
12
Dr Phillips
1:55.87
1
4
6
riegelmayer, zachary
12
Colonial
1:56.99
1
3
7
Fitzpatrick, Joey
9
Vanguard
1:57.32
1
2
8
Fitzpatrick, Boston
12
Vanguard
1:57.67
2
1
9
Boucher, Alex
10
Winter Park
1:58.08
1
10
Yancey, Cullen
12
West Orange
1:58.18
1
11
Arroyo, christian
12
Colonial
2:00.74
2
12
Jackson, Kasimar
12
Edgewater
2:00.75
1
13
Boucher, Jackson
11
Winter Park
2:01.41
2
14
Martins, Franco
12
Windermere Prep
2:01.99
1
15
D'Haiti, Jean M.
11
Dr Phillips
2:02.29
1
16
Haller, Kris
10
Lakewood Ranch
2:05.03
2
17
Corley, Read
12
Lakewood Ranch
2:05.91
2
18
Strange, Nicholas
12
Winter Park
2:07.20
1
19
Lajeune, Stanley
12
South Fort Myers
2:08.18
2
20
Restrepo, Steven
10
Colonial
2:08.26
2
21
Easton, Brice
10
Lakewood Ranch
2:09.06
2
22
Eagan, Daniel
12
South Fort Myers
2:10.52
2
23
Bustamante, Rodrigo
11
Belen Jesuit Pre
2:10.97
3
24
Corzo, Alejandro
9
Belen Jesuit Pre
2:11.49
3
25
Vasquez, Jose
10
Boone
2:12.14
3
26
Garcia, Christopher
9
Belen Jesuit Pre
2:13.24
2
27
Metellus, Chang
12
East River
2:13.39
3
28
Morse, Zachary
10
Vanguard
2:13.45
3
29
Ryan, Brandon
12
Boone
2:14.30
3
30
Perez, Evelio
12
South Fort Myers
2:16.86
2
31
Cruz, Emmanuel
10
Boone
2:17.65
3
32
Hannah, Billy
11
West Orange
2:18.96
2
33
Pogar, Alex
11
Windermere Prep
2:19.46
2
34
Sierra, Michael
9
Cypress Creek
2:26.89
3
35
Gonzalez, Nicolas
9
University (Orla
2:27.72
3
36
Bacchus, Shane
9
West Orange
2:28.06
3
37
Hsiao, Corey
10
University (Orla
2:34.49
3
38
Aznar, Christian
9
Cypress Creek
2:37.95
3
Mens 800m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
--
Gibbs, Joey
Vanguard
2:14.39
1
Mens 1600m Fresh/Soph
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Collins, Joshua
9
Belen Jesuit Pre
4:39.58
1
10
2
Blake, Spenser
10
Boone
4:42.00
1
8
3
Garcia, Christopher
9
Belen Jesuit Pre
4:46.99
1
6
4
Gangle, Cameron
10
Winter Park
4:49.13
1
5
5
Brikweg, Andrew
9
West Orange
4:49.99
1
4
6
Schwartz, Carl
10
Dr Phillips
4:50.02
1
3
7
Ivey, Franklin
9
Dr Phillips
4:52.59
1
2
8
Corzo, Alejandro
9
Belen Jesuit Pre
4:55.74
1
1
9
Rengifo, Brandon
9
Winter Park
4:59.66
1
10
Salyers, Zane
10
Colonial
5:03.98
1
11
Garrifullin, Ismail
10
Flagler Palm Coa
5:05.73
1
12
Collins, Michael
9
Boone
5:06.10
1
13
Alkadry, Omar
10
Winter Park
5:06.52
1
14
Jacobs, Kiave
9
West Orange
5:10.12
1
15
Morse, Zachary
10
Vanguard
5:10.15
1
16
Merriman, Matt
10
Dr Phillips
5:21.61
1
17
Slicer, Micah
10
Flagler Palm Coa
5:26.96
1
18
Marlett, Reid
9
Boone
5:32.76
1
19
Specht, Jake
10
West Orange
5:34.99
1
20
Huggins, Jeremiah
9
Flagler Palm Coa
5:35.24
1
21
Cabret, Carlos
9
Cypress Creek
5:35.70
1
22
Castro, Christian
10
University (Orla
6:09.65
1
23
Hsiao, Corey
10
University (Orla
6:39.26
1
Mens 1600m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fitzpatrick, Joey
9
Vanguard
4:17.59
1
10
2
Martins, Franco
12
Windermere Prep
4:17.81
1
8
3
Kash, Jonathan
11
West Orange
4:30.18
1
6
4
Mullin-Garcia, Matthew
12
Belen Jesuit Pre
4:33.71
1
5
5
Lopez, Jaime
11
Belen Jesuit Pre
4:35.90
1
4
6
Harding, Ryan
12
Boone
4:36.04
1
3
7
Thrailkill, Joe
12
Edgewater
4:38.85
1
2
8
Torres, Jose
12
University (Orla
4:39.45
1
1
9
Hippler, Chase
12
Winter Park
4:40.64
1
10
Morrison, Lee
12
Vanguard
4:43.57
1
11
Hopwood, Matthew
11
Winter Park
4:44.76
1
12
Hannah, Billy
11
West Orange
4:49.02
2
13
Diniro, Tyler
12
Flagler Palm Coa
4:49.21
1
14
Eagan, Daniel
12
South Fort Myers
4:49.34
2
15
Dabbiero, George
12
Lakewood Ranch
4:50.30
1
16
Cousino, Cory
11
Winter Park
4:53.25
2
17
Fuentes, Jose
11
Boone
4:55.02
2
18
Partlow, Clayton
11
Boone
4:55.56
2
19
Mellow, Spencer
12
Flagler Palm Coa
4:56.54
1
20
Garrett, Ashton
12
Flagler Palm Coa
4:56.91
1
21
Bustamante, Rodrigo
11
Belen Jesuit Pre
4:57.46
2
22
Gil, Javier
12
West Orange
5:00.46
2
23
Saylors, Kyle
10
Edgewater
5:01.48
1
24
Perez, Evelio
12
South Fort Myers
5:04.47
2
25
Pogar, Alex
11
Windermere Prep
5:06.05
2
26
Arroyo, christian
12
Colonial
5:07.33
1
27
Bausch, Justin
12
Cypress Creek
5:07.68
1
28
Hubner, Kray
11
Vanguard
5:08.71
1
29
Santiago, Yadiel
12
East River
5:09.70
2
30
Bernard, Timothy
12
Dr Phillips
5:11.96
2
31
Pena, Jorge de la
12
Cypress Creek
5:12.31
2
32
Rivera, John
10
Lakewood Ranch
5:17.07
1
33
Brown, Ryan
9
Lakewood Ranch
5:18.50
2
34
Canty, Mark
12
Dr Phillips
5:21.90
1
35
Capers, Sydney
10
Dr Phillips
5:31.24
2
36
Febres, Michael
11
University (Orla
5:33.15
2
37
Perez, Daniel
12
Cypress Creek
5:34.20
2
38
Dotson, Kory
12
East River
5:41.11
2
39
Mazo, Christian
11
University (Orla
5:47.06
2
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lopez, Jaime
11
Belen Jesuit Pre
9:55.02
1
10
2
Collins, Joshua
9
Belen Jesuit Pre
9:59.64
1
8
3
Mullin-Garcia, Matthew
12
Belen Jesuit Pre
10:00.88
1
6
4
Hines, Jared
12
Boone
10:05.07
1
5
5
Harding, Ryan
12
Boone
10:07.80
1
4
6
Cabret, Chris
11
Cypress Creek
10:19.16
1
3
7
Ling, Jonathan
11
Flagler Palm Coa
10:25.41
1
2
8
Deese, Aaron
11
Vanguard
10:29.69
1
1
9
Olortegui, Pablo
11
University (Orla
10:32.14
1
10
Morrison, Lee
12
Vanguard
10:36.63
1
11
Lutfi, Mohammad
10
Edgewater
10:47.61
1
12
Ivey, Franklin
9
Dr Phillips
10:49.18
1
13
Juste, Jean
11
Cypress Creek
10:56.50
1
14
Bridges, Bennett
12
Edgewater
10:57.50
1
15
Ore, Hayden
11
Flagler Palm Coa
11:07.53
1
16
Kuchma, Ethan
11
Winter Park
11:08.83
1
17
Teel, Aidan
11
Boone
11:11.87
1
18
Gil, Javier
12
West Orange
11:18.19
1
19
Kennon, Daniel
11
Winter Park
11:21.01
1
20
Babu, Ashwin
11
Winter Park
11:25.43
1
21
Felder, Anthony
11
Edgewater
11:30.85
1
22
Matzner, Jacob
10
Dr Phillips
11:33.39
1
23
Hartman, Justin
11
West Orange
12:02.49
1
24
Rivera, Obed
11
West Orange
12:03.46
1
25
Sablan, Sam
10
Lakewood Ranch
12:18.63
1
26
Salyers, Zane
10
Colonial
12:22.21
1
27
Pabon, Willer
11
Colonial
12:30.88
1
28
Dotson, Kory
12
East River
12:31.85
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rose, Gavin
12
Winter Park
14.63
-0.8
1
10
2
Fountain, Ronnie
12
Winter Park
15.27
-0.8
1
8
3
Hancock, Zach
12
West Orange
15.34
-0.8
1
6
4
Braun, Couper
11
Lakewood Ranch
15.45
-0.8
1
5
5
Mejia, Daniel
11
Belen Jesuit Pre
15.54
-0.8
1
4
6
Green, Scott
12
East River
16.26
-0.8
1
3
7
Gouin, Darfnell
9
South Fort Myers
16.36
-1.1
2
2
8
Leontes, Althiery
10
South Fort Myers
16.46
-1.1
2
1
9
Sweeney, Brandhon
11
Winter Park
17.19
-0.8
1
10
Gervacio, Elias
12
Cypress Creek
17.56
+0.2
3
11
Abril, Gabriel
11
Belen Jesuit Pre
17.84
+0.2
3
12
Sanchez, Raymond
12
Colonial
17.90
+0.2
3
13
Morgan, Michael
10
Cypress Creek
18.48
+0.2
3
14
Nettles, Rodney
11
Vanguard
18.55
-1.1
2
15
Winston, Jamil
10
University (Orla
18.80
-1.1
2
16
Rivera, Ray
10
Colonial
19.09
-1.1
2
17
Martin, Devin
10
West Orange
19.10
+0.2
3
18
McAllister, Jason
11
Vanguard
19.32
-1.1
2
19
Johnson, McKenzey
10
Vanguard
19.33
+0.2
3
20
Nkuitabong, Alexander
10
Dr Phillips
19.84
-1.1
2
21
Francoeur, Stephane
12
Belen Jesuit Pre
21.87
-0.8
1
--
Fox, Michael
9
Dr Phillips
FS
+0.2
3
Mens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Walker, Vernon
12
Dr Phillips
38.00
1
10
2
Francoeur, Stephane
12
Belen Jesuit Pre
39.89
1
8
3
Fountain, Ronnie
12
Winter Park
40.24
1
6
4
Rose, Gavin
12
Winter Park
40.82
1
5
5
Leontes, Althiery
10
South Fort Myers
41.27
1
4
6
Seward, A.J.
12
East River
41.41
2
3
7
Mejia, Daniel
11
Belen Jesuit Pre
41.68
2
2
8
Braun, Couper
11
Lakewood Ranch
41.86
2
1
9
Rivera, Ray
10
Colonial
43.60
1
10
Powell, Romario
12
Lakewood Ranch
43.65
3
11
Nettles, Rodney
11
Vanguard
43.81
1
12
Gouin, Darfnell
9
South Fort Myers
44.15
2
13
Skage, Joseph
12
Winter Park
44.78
2
13
Gaskins, Jacarr
11
University (Orla
44.78
3
15
Morgan, Michael
10
Cypress Creek
45.31
3
16
Martin, Devin
10
West Orange
45.68
2
17
Nkuitabong, Alexander
10
Dr Phillips
46.11
1
18
Toussaint, Willmane
10
Dr Phillips
46.12
4
19
Stephens, Branden
12
Flagler Palm Coa
46.44
2
20
Sanchez, Raymond
12
Colonial
46.67
3
21
Barthellemy, Darvin
11
Flagler Palm Coa
46.71
3
22
Abril, Gabriel
11
Belen Jesuit Pre
48.40
4
23
Atkins, Patrick
11
Lakewood Ranch
49.25
3
24
McAllister, Jason
11
Vanguard
50.04
4
25
Bruno, Michael
10
Vanguard
50.15
3
26
Ofakansi, Chidubem
9
West Orange
52.80
4
27
Bruno, David
9
Boone
1:02.00
4
Mens 4x100m Relay Fresh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Charles
,
Walls
,
Ingle
,
Dunston
Dr Phillips
44.93
2
10
2
Baily
,
Tate
,
Hayes-Mo
,
Thompson
Colonial
46.83
1
8
3
Davis
,
Dames
,
Thevenot
,
Martin
West Orange
47.14
2
6
4
Tuttle
,
Binger
,
Hill
,
Anderson
Winter Park
47.55
2
5
5
Hernande
,
Etorma
,
Morgan-R
,
Smeltzer
East River
47.93
2
4
6
Amiri
,
Dean
,
Tripp
,
Robinson
Flagler Palm Coa
48.07
1
3
7
Everett
,
Pierre-L
,
Sinophat
,
Morss
Cypress Creek
48.37
1
2
--
Relay Team
Boone
DQ
2
Mens 4x100m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bryant J
,
Walker
,
Perkins
,
Smith
Dr Phillips
41.04
1
10
2
Dixon
,
Dorris
,
Johnson
,
Penn
South Fort Myers
41.58
1
8
3
Cabrera
,
Blanding
,
Byrd
,
Robinson
Flagler Palm Coa
42.10
1
6
4
Taylor
,
Rose
,
Fountain
,
Ingram
Winter Park
42.39
1
5
5
Joanis
,
Turner
,
Hoewisch
,
Richards
Boone
43.08
1
4
6
Howard
,
Jones
,
Thomas
,
Minic
Lakewood Ranch
43.35
1
3
7
Castillo
,
Claxton
,
Grimes
,
Valentin
East River
43.65
1
2
8
Samir
,
Holdiem
,
Rivera
,
Gonzalez
Colonial
45.22
2
1
9
Relay Team
University (Orla
45.54
2
10
Etienne
,
Newsome
,
Silva
,
Walker
Cypress Creek
46.09
2
--
Jones
,
Nesbeth
,
Brown
,
Colon
West Orange
DQ
1
Mens 4x400m Relay Fresh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Walls
,
Schwartz
,
Paul
,
Nkuitabo
Dr Phillips
3:38.06
2
10
2
Daly
,
Fitzgera
,
White
,
Skage
Winter Park
3:40.88
2
8
3
Restrepo
,
Salyers
,
Hayes-Mo
,
Baily
Colonial
3:49.13
2
6
4
Cenescar
,
Pierre-L
,
Silva
,
Duran
Cypress Creek
3:54.19
1
5
5
Bravo
,
Corzo
,
Riveron
,
Garcia
Belen Jesuit Pre
3:54.56
2
4
6
Relay Team
Boone
3:54.62
2
3
7
Relay Team
Vanguard
4:01.75
1
2
8
Relay Team
University (Orla
4:05.88
1
1
Mens 4x400m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bryant J
,
Hogan
,
Smith
,
Macon
Dr Phillips
3:18.31
2
10
2
Gonzalez
,
Brooks
,
Ortiz
,
Simmons
Colonial
3:23.18
2
8
3
Green
,
Wynn
,
Pacifico
,
Williams
Flagler Palm Coa
3:24.52
2
6
4
Kainz
,
Ingram
,
Taylor
,
White
Winter Park
3:29.78
2
5
5
Relay Team
Boone
3:29.90
2
4
6
Dixon
,
Eagan
,
Gotay
,
Johnson
South Fort Myers
3:32.38
2
3
7
Relay Team
Edgewater
3:34.00
1
2
8
Dabbiero
,
Haller
,
Petruzzi
,
Powell
Lakewood Ranch
3:38.09
1
1
9
Albert
,
Blanco
,
Francoeu
,
Mejia
Belen Jesuit Pre
3:39.10
2
10
Seward
,
Barbee
,
Pierre
,
Etorma
East River
3:56.71
1
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bradshaw
,
Macon
,
Hogan
,
Smith
Dr Phillips
7:51.30
1
10
2
Brenner
,
Strange
,
Boucher
,
Boucher
Winter Park
8:00.73
1
8
3
Garrett
,
Pacifico
,
Centi
,
Wynn
Flagler Palm Coa
8:05.83
1
6
4
Relay Team
Vanguard
8:17.31
1
5
5
Collins
,
Garcia
,
Mullin-G
,
Lopez
Belen Jesuit Pre
8:31.37
1
4
6
Dabbiero
,
Easton
,
Haller
,
Rivera
Lakewood Ranch
8:38.20
1
3
7
Brunell
,
Eagan
,
Lajeune
,
Perez
South Fort Myers
8:38.88
1
2
8
Brikweg
,
Hartman
,
Jacobs
,
Pokima
West Orange
8:46.56
1
1
9
Blake
,
Collins
,
Fuentes
,
Teel
Boone
8:49.82
1
10
Ortiz
,
Arroyo
,
Ortiz-To
,
Riegelma
Colonial
8:52.42
1
11
Perez
,
Pena
,
Bausch
,
Cabret
Cypress Creek
9:08.03
1
12
Metellus
,
McMillin
,
Tolbert
,
Santiago
East River
9:12.12
1
13
Relay Team
University (Orla
9:22.96
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rivera, Luis
12
Boone
47-08.00
(47.00m)
1
10
2
Valdes, Kevin
11
Belen Jesuit Pre
47-06.00
(47.00m)
1
8
3
Abbot, Dustin
11
Winter Park
46-06.00
(46.00m)
1
6
4
Hammer, Jalen
12
Dr Phillips
43-08.00
(43.00m)
1
5
5
Jackson, Sam
10
Lakewood Ranch
43-02.00
(43.00m)
1
4
6
Arnold, Jacqueveus
11
Edgewater
43-02.00
(43.00m)
1
3
7
Coney, Jared
12
Vanguard
42-04.00
(42.00m)
1
2
10
Porche, Isaias
10
East River
40-07.00
(40.00m)
1
11
Lindquist, Tashaun
10
Dr Phillips
40-05.00
(40.00m)
1
12
Williams, Josh
12
Edgewater
40-04.00
(40.00m)
1
13
Alexander, Nigel
11
Dr Phillips
40-03.00
(40.00m)
1
13
White, Mark
12
Belen Jesuit Pre
40-03.00
(40.00m)
1
8
Peppin, Michael
10
Flagler Palm Coa
40-10.00
(40.00m)
1
1
9
Ritten, Colby
11
Boone
40-09.00
(40.00m)
1
15
Camy, Joe
12
Colonial
39-00.00
(39.00m)
1
16
Jones, Alex
12
Vanguard
38-01.00
(38.00m)
1
17
Eickelmann, Aust
12
Lakewood Ranch
37-10.00
(37.00m)
1
18
Collier, Taylor
11
East River
37-08.00
(37.00m)
1
19
Tompkins, Ke'Shone
11
West Orange
36-06.00
(36.00m)
1
20
Simms, Daniel
12
Belen Jesuit Pre
36-02.00
(36.00m)
1
21
Green, Scott
12
East River
35-00.00
(35.00m)
1
22
Howard, Nick
11
West Orange
34-06.00
(34.00m)
1
23
Borrero, Angel
10
Boone
34-04.00
(34.00m)
1
24
Rivera, Zamir
12
University (Orla
33-04.00
(33.00m)
1
25
Everett, William
10
Cypress Creek
33-02.00
(33.00m)
1
26
Bruno, Michael
10
Vanguard
32-07.00
(32.00m)
1
27
Bell, Christopher
11
West Orange
30-07.00
(30.00m)
1
27
Peoples, Jonathan
11
Edgewater
30-07.00
(30.00m)
1
29
Van Dalen, Jonathan
12
Lakewood Ranch
30-02.00
(30.00m)
1
30
Goodman, Anthony
11
Winter Park
28-03.00
(28.00m)
1
31
Yanez, Alex
11
University (Orla
24-02.00
(24.00m)
1
32
Ferrer, Roman
10
Winter Park
18-08.00
(18.00m)
1
Mens Shot Put Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
--
Gibbs, Joey
Vanguard
11-02.00
(11.00m)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rivera, Luis
12
Boone
137-05
(137.24m)
1
10
2
Jackson, Sam
10
Lakewood Ranch
134-05
(134.24m)
1
8
3
Alexander, Nigel
11
Dr Phillips
131-02
(131.24m)
1
6
4
Ritten, Colby
11
Boone
129-08
(129.24m)
1
5
5
Simms, Daniel
12
Belen Jesuit Pre
122-03
(122.24m)
1
4
6
Valdes, Kevin
11
Belen Jesuit Pre
117-00
(117.24m)
1
3
7
Green, Scott
12
East River
114-05
(114.24m)
1
2
8
Sweeney, Brandhon
11
Winter Park
109-00
(109.24m)
1
1
9
Johnson, Chris
11
Boone
108-09
(108.24m)
1
10
Tompkins, Ke'Shone
11
West Orange
106-06
(106.24m)
1
10
White, Mark
12
Belen Jesuit Pre
106-06
(106.24m)
1
12
Bensaid, Ami
10
Lakewood Ranch
106-05
(106.24m)
1
13
Lindquist, Tashaun
10
Dr Phillips
103-02
(103.24m)
1
14
Howard, Nick
11
West Orange
100-08
(100.24m)
1
15
Arnold, Jacqueveus
11
Edgewater
100-05
(100.24m)
1
16
Abbot, Dustin
11
Winter Park
98-10
(98.24m)
1
17
Camy, Joe
12
Colonial
98-07
(98.24m)
1
18
Peppin, Michael
10
Flagler Palm Coa
95-10
(95.24m)
1
19
Collier, Taylor
11
East River
93-02
(93.24m)
1
20
Hammer, Jalen
12
Dr Phillips
92-05
(92.24m)
1
21
Asencio-Tovar, Alejandro
10
Flagler Palm Coa
92-03
(92.24m)
1
22
Hammond, Scot
11
Flagler Palm Coa
91-09
(91.24m)
1
23
Rivera, Zamir
12
University (Orla
91-00
(91.24m)
1
24
De La Cruz, Daniel
12
Cypress Creek
89-09
(89.24m)
1
25
Van Dalen, Jonathan
12
Lakewood Ranch
87-04
(87.24m)
1
26
Bruno, Michael
10
Vanguard
86-01
(86.24m)
1
27
torres, christian
Vanguard
84-08
(84.24m)
1
28
Commer, Bryce
9
West Orange
79-09
(79.24m)
1
29
Goodman, Anthony
11
Winter Park
76-11
(76.24m)
1
30
Yanez, Alex
11
University (Orla
75-01
(75.24m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wallace, Armani
12
Colonial
6-04.00
(6.00m)
1
10
2
Darby, Cameron
12
Lakewood Ranch
6-02.00
(6.00m)
1
8
10
Skage, Gregory
10
Winter Park
5-06.00
(5.00m)
1
10
Watkins, William
11
Edgewater
5-06.00
(5.00m)
1
10
Polk, Andre
11
South Fort Myers
5-06.00
(5.00m)
1
10
Napier, Hunter
12
Lakewood Ranch
5-06.00
(5.00m)
1
10
Buckley, Kevin
10
Winter Park
5-06.00
(5.00m)
1
10
Robinson, Dyon
11
Edgewater
5-06.00
(5.00m)
1
16
Johnson, McKenzey
10
Vanguard
5-04.00
(5.00m)
1
16
Thompson, Sheldon
9
Colonial
5-04.00
(5.00m)
1
16
Aristy, Tommy
10
University (Orla
5-04.00
(5.00m)
1
16
Dillard, Aspen
11
Flagler Palm Coa
5-04.00
(5.00m)
1
20
Bergen, Alex
11
Boone
5-02.00
(5.00m)
1
20
Sproles, Nicholas
11
Winter Park
5-02.00
(5.00m)
1
3
Pierre, Larry
11
Dr Phillips
5-10.00
(5.00m)
1
6
4
Menchan, Moses
11
Vanguard
5-10.00
(5.00m)
1
5
5
Hancock, Zach
12
West Orange
5-10.00
(5.00m)
1
4
6
Claxton, Clem
12
East River
5-10.00
(5.00m)
1
3
7
Petruzzi, Michael
11
Lakewood Ranch
5-08.00
(5.00m)
1
2
8
Odon, Francisco
11
Belen Jesuit Pre
5-08.00
(5.00m)
1
1
9
Barthellemy, Darvin
11
Flagler Palm Coa
5-08.00
(5.00m)
1
--
Labrador, Eric
9
Belen Jesuit Pre
NH
(--)
1
--
Babu, Ashwin
11
Winter Park
NH
(--)
1
--
Lawerence, Shemar
9
East River
NH
(--)
1
--
Tate, Kameron
12
Colonial
NH
(--)
1
--
Nevels, Arnez
10
Dr Phillips
NH
(--)
1
--
Washington, Malik
11
Boone
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rose, Gavin
12
Winter Park
22-06.00
(22.00m)
nwi
1
10
2
Perkins, Jalen
12
Dr Phillips
21-08.50
(21.00m)
nwi
1
8
3
Croaker, Dekari
11
West Orange
21-05.50
(21.00m)
nwi
1
6
4
Washington, Terrell
12
University (Orla
21-05.00
(21.00m)
nwi
1
5
5
Claxton, Clem
12
East River
20-08.50
(20.00m)
nwi
1
4
6
Ingle, Tanner
9
Dr Phillips
20-07.50
(20.00m)
nwi
1
3
7
Wallace, Armani
12
Colonial
20-02.50
(20.00m)
nwi
1
2
8
Menchan, Moses
11
Vanguard
20-01.00
(20.00m)
nwi
1
1
9
Tate, Kameron
12
Colonial
20-00.00
(20.00m)
nwi
1
10
Wimbush, Antonio
10
South Fort Myers
19-07.50
(19.00m)
nwi
1
11
Hadley, Brenden
12
Lakewood Ranch
19-06.00
(19.00m)
nwi
1
11
Watkins, William
11
Edgewater
19-06.00
(19.00m)
nwi
1
13
Penn, Noel
12
South Fort Myers
19-04.00
(19.00m)
nwi
1
14
Jones, Marvin
12
Lakewood Ranch
19-03.00
(19.00m)
nwi
1
15
Lecorn, Dontae
12
Vanguard
19-01.50
(19.00m)
nwi
1
16
Gabriel, Jeremy
10
Edgewater
19-00.00
(19.00m)
nwi
1
16
Washington, Malik
11
Boone
19-00.00
(19.00m)
nwi
1
18
Rene, Fabrice
12
Winter Park
18-11.00
(18.00m)
nwi
1
19
Anderson, Jake
10
Winter Park
18-10.00
(18.00m)
nwi
1
19
Minic, Nathan
11
Lakewood Ranch
18-10.00
(18.00m)
nwi
1
21
Rolle, Anthony
10
Dr Phillips
18-09.00
(18.00m)
nwi
1
22
Morgan-Rajkumar, Uriah
10
East River
18-08.00
(18.00m)
nwi
1
23
Joanis, Jonathan
10
Boone
18-07.50
(18.00m)
nwi
1
24
Valentin, Jamal
10
East River
18-05.00
(18.00m)
nwi
1
25
Sterno, Brent
10
Boone
18-03.50
(18.00m)
nwi
1
26
Cabrera, Mel
11
Flagler Palm Coa
18-00.50
(18.00m)
nwi
1
27
Dillard, Aspen
11
Flagler Palm Coa
17-11.50
(17.00m)
nwi
1
28
Thompson, Sheldon
9
Colonial
17-10.00
(17.00m)
nwi
1
29
Odon, Francisco
11
Belen Jesuit Pre
17-07.00
(17.00m)
nwi
1
30
Bowens, Darrell
Flagler Palm Coa
16-11.00
(16.00m)
nwi
1
31
Labrador, Eric
9
Belen Jesuit Pre
16-08.00
(16.00m)
nwi
1
32
Robinson, Dyon
11
Edgewater
16-05.00
(16.00m)
nwi
1
33
Gervacio, Elias
12
Cypress Creek
15-02.00
(15.00m)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wallace, Armani
12
Colonial
46-08.00
(46.00m)
nwi
1
10
2
Tate, Kameron
12
Colonial
44-10.50
(44.00m)
nwi
1
8
3
Fountain, Ronnie
12
Winter Park
42-08.00
(42.00m)
nwi
1
6
4
Washington, Terrell
12
University (Orla
42-03.00
(42.00m)
nwi
1
5
5
Claxton, Clem
12
East River
41-07.50
(41.00m)
nwi
1
4
6
Darby, Cameron
12
Lakewood Ranch
41-03.50
(41.00m)
nwi
1
3
7
Green, Scott
12
East River
41-03.00
(41.00m)
nwi
1
2
8
Petruzzi, Michael
11
Lakewood Ranch
41-01.50
(41.00m)
nwi
1
1
9
Blanding, Ra
12
Flagler Palm Coa
40-08.00
(40.00m)
nwi
1
10
Tate, Nyron
10
Colonial
39-02.00
(39.00m)
nwi
1
11
Tolbert, Siafa
9
East River
38-11.00
(38.00m)
nwi
1
12
Menchan, Moses
11
Vanguard
38-04.50
(38.00m)
nwi
1
13
Bell, Riley
11
Boone
38-03.50
(38.00m)
nwi
1
14
Ingle, Tanner
9
Dr Phillips
37-10.25
(37.00m)
nwi
1
15
Rushing, Edwin
9
Vanguard
37-00.50
(37.00m)
nwi
1
16
Tuttle, Dellinger
10
Winter Park
37-00.00
(37.00m)
nwi
1
17
Powell, Romario
12
Lakewood Ranch
36-08.25
(36.00m)
nwi
1
18
Barrington, John
12
Winter Park
36-06.50
(36.00m)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Patrick, Timothy
12
Flagler Palm Coa
13-06.00
(13.00m)
1
10
2
Bertrand, Mark
10
Flagler Palm Coa
13-06.00
(13.00m)
1
8
3
Skage, Gregory
10
Winter Park
13-00.00
(13.00m)
1
6
4
Barselous, Thomas
11
South Fort Myers
13-00.00
(13.00m)
1
5
5
Lacina, Ben
11
Lakewood Ranch
12-06.00
(12.00m)
1
4
6
Wall, Dakota
11
Lakewood Ranch
12-00.00
(12.00m)
1
3
7
Hammond, Scot
11
Flagler Palm Coa
11-06.00
(11.00m)
1
2
8
Pratt, Brandon
11
Lakewood Ranch
11-00.00
(11.00m)
1
1
9
Pugliese, Marc
11
Belen Jesuit Pre
10-06.00
(10.00m)
1
9
Loomis, Logan
12
Boone
10-06.00
(10.00m)
1
9
Murphy, Matthew
12
Belen Jesuit Pre
10-06.00
(10.00m)
1
9
Daly, Thomas
10
Winter Park
10-06.00
(10.00m)
1
13
Tanael, Tristan
10
University (Orla
9-06.00
(9.00m)
1
14
Ramnarain, Vishal
12
University (Orla
9-00.00
(9.00m)
1
15
Silva, Gustavo
9
Cypress Creek
8-06.00
(8.00m)
1
16
Ricketts, Seth
12
East River
8-00.00
(8.00m)
1
17
Bernabel, Chistian
10
Cypress Creek
7-06.00
(7.00m)
1
--
Dunston, Emmanuel
10
Dr Phillips
NH
(--)
1
--
Nunez, Tyler
11
Winter Park
NH
(--)
1
--
Toussaint, Willmane
10
Dr Phillips
NH
(--)
1
--
McCoy, Brandon
10
Boone
NH
(--)
1
Mens 200m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
--
Gibbs, Joey
Vanguard
33.12
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Falco, Sophia
10
Lakewood Ranch
12.49
-1.3
1
10
2
Richmond, Jakayla
12
Edgewater
12.53
-1.3
1
8
3
Culver, Jovani
11
Dr Phillips
12.66
-1.3
1
6
4
Schoff, Jackie
12
Lakewood Ranch
12.70
-1.3
1
5
5
Williams, Emari
10
Flagler Palm Coa
12.75
-1.3
1
4
6
Hickmon, Makayla
12
Cypress Creek
12.89
-1.3
1
3
7
Ogles, Olivia
11
Lakewood Ranch
12.94
-1.3
1
2
8
Castor, Mirlege
10
South Fort Myers
12.99
-1.3
1
1
9
Mickelson, Jewel
9
Boone
13.02
-1.7
3
10
Walker, Amari
11
Vanguard
13.23
-3.0
2
11
Granville, Reagan
10
Winter Park
13.28
-3.0
2
11
Moon, India
9
Dr Phillips
13.28
+0.7
4
13
Mays, Shariah
10
University (Orla
13.32
-1.7
3
14
Izquierdo, Valerie
12
Our Lady Of Lour
13.37
-3.0
2
15
Benjamin, Lauryn
9
East River
13.39
-3.0
2
16
Davis, Xyla
9
West Orange
13.42
-1.7
3
17
Clark, Victoria
12
South Fort Myers
13.48
-3.0
2
18
Peraza, Trinidad
12
George Jenkins
13.51
-3.0
2
19
Rose, Jannella
11
George Jenkins
13.57
+0.7
4
20
Young, Ayanis
11
Dr Phillips
13.58
-1.7
3
21
Cambronne, Gaby
12
Our Lady Of Lour
13.62
-3.0
2
21
Valmyr, Chedlyne
12
Cypress Creek
13.62
-1.7
3
23
Davis, Rodiya
9
Edgewater
13.64
-3.0
2
24
Sague, Carola
10
Our Lady Of Lour
13.81
-1.7
3
25
Payne, Tanagna
10
Flagler Palm Coa
13.95
-1.7
3
25
Cotham, Kayla
10
Winter Park
13.95
+0.7
4
27
Day, I'Keriah
10
South Fort Myers
13.96
-0.8
5
28
Gardner, Ranika
11
Flagler Palm Coa
14.22
-1.7
3
29
Eddy, Ebony
12
University (Orla
14.38
-3.0
6
30
Smith, Alexxis
10
University (Orla
14.46
+0.7
4
31
Jones, Tyera
9
George Jenkins
14.60
-0.8
5
32
Simpson, Geargette
9
Colonial
14.63
-0.8
5
33
Felder, Ymaghe
11
Colonial
14.83
-0.8
5
34
Oquendo, Genesis
10
East River
14.88
-0.8
5
35
Sims, Katilyn
10
Vanguard
14.92
-0.8
5
36
Boerner, Kimberly
9
Winter Park
15.24
-0.8
5
37
Daniel, Destiny
9
Boone
15.78
-3.0
6
38
Roper, Yasmin
10
East River
16.18
-0.8
5
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Pashen
10
Colonial
25.62
-0.5
1
10
2
Culver, Jovani
11
Dr Phillips
25.68
+1.1
2
8
3
Falco, Sophia
10
Lakewood Ranch
25.85
-0.5
1
6
4
Schoff, Jackie
12
Lakewood Ranch
26.43
-0.5
1
5
5
Castor, Mirlege
10
South Fort Myers
26.46
-0.5
1
4
6
Evans, Laurice
11
East River
26.62
+1.1
2
3
7
Dennis, Briana
11
Edgewater
26.67
+1.1
2
2
8
Williams, Emari
10
Flagler Palm Coa
26.90
-0.5
1
1
9
Moon, India
9
Dr Phillips
27.01
+0.2
3
10
Hickmon, Makayla
12
Cypress Creek
27.29
-0.5
1
11
McMiller, Myke'lah
9
South Fort Myers
27.34
+1.1
2
12
Pace, Emani
12
George Jenkins
27.55
+1.1
2
13
Price, Tamara
9
Cypress Creek
27.58
-3.5
6
14
Jocelyn, Tricht
11
South Fort Myers
27.62
+0.2
3
15
Ladouceur, Karlyvelle
12
Winter Park
27.71
-0.5
1
16
Granville, Reagan
10
Winter Park
27.85
+1.1
2
17
Reddick, Ashley
12
Edgewater
27.87
-3.5
6
18
Overstreet, Keyarra
11
Vanguard
27.88
+0.2
3
19
Davis, Rodiya
9
Edgewater
27.96
+0.2
3
20
Young, Ayanis
11
Dr Phillips
28.06
+0.2
3
21
Franklin, Nina
9
University (Orla
28.21
-1.9
4
22
Peraza, Trinidad
12
George Jenkins
28.30
-1.9
4
23
Simoes, Luzia
10
West Orange
28.70
-2.1
5
24
Byrd, Belicia
12
University (Orla
28.71
-3.5
6
25
Izquierdo, Valerie
12
Our Lady Of Lour
28.80
+1.1
2
26
Davis, Xyla
9
West Orange
28.88
-1.9
4
27
Cambronne, Gaby
12
Our Lady Of Lour
28.94
+1.1
2
28
Latimore, Aliyah
10
University (Orla
28.99
-2.1
5
29
Rose, Jannella
11
George Jenkins
29.17
-1.9
4
30
Sague, Carola
10
Our Lady Of Lour
29.43
-1.9
4
31
Gardner, Ranika
11
Flagler Palm Coa
29.48
-1.9
4
32
Benjamin, Lauryn
9
East River
29.50
+0.2
3
33
Kerr, Senna
12
West Orange
30.11
-2.1
5
34
Green, Sydney
10
Boone
30.24
-1.9
4
35
Felder, Ymaghe
11
Colonial
30.35
-1.9
4
36
Sims, Katilyn
10
Vanguard
31.11
+0.2
3
37
Lewis, Lexi
10
Cypress Creek
31.26
-2.1
5
38
Daniel, Destiny
9
Boone
33.00
-2.1
5
39
Andino, Amilys
9
Boone
35.45
-2.1
5
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Pashen
10
Colonial
57.47
1
10
2
Jackson, Rheya
12
Lakewood Ranch
59.54
1
8
3
Walker, Haille
11
Dr Phillips
59.89
1
6
4
Ardis, Iyanna
9
Dr Phillips
1:00.14
1
5
5
Crawford, Jordan
11
Boone
1:00.47
1
4
6
Brown, Marley
9
South Fort Myers
1:03.10
2
3
7
Price, Tamara
9
Cypress Creek
1:03.71
1
2
8
Gales, Courtney
9
Flagler Palm Coa
1:04.43
2
1
9
Leath, De'Leah
10
West Orange
1:04.54
2
10
Rose, Ally
11
Winter Park
1:05.17
1
11
Nance, K'Hyana
10
South Fort Myers
1:05.65
3
12
Sutton, Lauren
11
Winter Park
1:05.69
3
13
Ferguson, Melissa
10
George Jenkins
1:05.82
3
14
Baker, Makenzie
12
George Jenkins
1:06.13
4
15
Cruz, Sabrina
10
Our Lady Of Lour
1:07.04
3
16
Simpson, Namiah
9
Flagler Palm Coa
1:07.08
4
17
Walker, Amari
11
Vanguard
1:07.10
2
18
Figueras, Cecilia
10
Our Lady Of Lour
1:07.15
3
19
Pace, Emani
12
George Jenkins
1:07.84
2
20
Dennis, Briana
11
Edgewater
1:07.91
1
21
Green, Sydney
10
Boone
1:08.47
5
22
Lapina, Haile
10
East River
1:09.34
2
23
Sims, Katherine
12
Vanguard
1:09.60
4
24
Woodard, Jocelyn
9
Dr Phillips
1:09.84
3
25
Moustafa, Sara
12
Our Lady Of Lour
1:10.10
4
26
Meredith, Danielle
10
Cypress Creek
1:10.41
4
27
Cunningham, Katie
9
Vanguard
1:11.68
4
28
Jones, Kailey
11
East River
1:12.19
5
29
Gardner, Shanika
11
Flagler Palm Coa
1:12.81
3
30
Johnson, Samantha
11
University (Orla
1:14.38
5
31
Roper, Yasmin
10
East River
1:15.42
5
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gibbons, Rafaella
9
Winter Park
2:18.86
1
10
2
douglas, asha
12
Colonial
2:19.29
1
8
3
White, Melanie
9
Winter Park
2:19.87
1
6
4
Irving, Adajah
11
Dr Phillips
2:22.40
1
5
5
Kuhn, Katherine
11
Winter Park
2:22.56
1
4
6
Mulford, Elizabeth
12
Vanguard
2:25.10
1
3
7
Soltis, Kaitlyn
10
University (Orla
2:25.96
1
2
8
Quijano, Sabrina
10
Our Lady Of Lour
2:26.02
1
1
9
Castella, Emily
12
Our Lady Of Lour
2:26.55
1
10
Clark, Sophia
12
Flagler Palm Coa
2:27.02
1
11
Johnson, Casey
11
George Jenkins
2:27.66
1
12
Rodriguez, Victoria
11
Our Lady Of Lour
2:29.40
1
13
English, Emily
10
George Jenkins
2:30.12
2
14
Fazio, Sarah
9
Lakewood Ranch
2:33.17
2
15
Rowley, Sada
11
Flagler Palm Coa
2:33.27
2
16
Badami, Samantha
10
University (Orla
2:34.03
2
17
Rivero, Laura
11
University (Orla
2:35.50
1
18
Fazio, Emma
9
Lakewood Ranch
2:36.28
2
19
Lewis, Ruby
12
George Jenkins
2:36.87
2
20
Castro, Ashlee
12
Colonial
2:37.34
1
21
Petruzzi, Chelsea
9
Lakewood Ranch
2:37.86
2
22
Jackson, Lyric
9
Dr Phillips
2:38.81
1
23
O'Brien, Grayson
11
West Orange
2:39.45
1
24
Engel, Morgan
9
Vanguard
2:40.15
2
25
Halliday, Darien
12
Flagler Palm Coa
2:40.92
2
26
Waddell, Hannah
9
Dr Phillips
2:41.67
1
27
Schultz, Sarah
12
East River
2:42.58
2
28
Garbarino, Isabelle
10
West Orange
2:43.39
2
29
Baker, Alissa
10
Edgewater
2:46.39
2
30
D'Angellilo, Ariel
11
Boone
2:48.17
2
31
Boeneman, Abby
9
West Orange
2:49.11
2
32
Worden, Taylor
9
Boone
3:10.25
2
33
Harding, Cassidy
10
Boone
3:10.60
2
Womens 1600m Fresh/Soph
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
English, Emily
10
George Jenkins
5:24.72
1
10
2
Breske, Sarah
9
Winter Park
5:34.04
1
8
3
Estevez, Jeannie
9
Our Lady Of Lour
5:39.25
1
6
4
Canty, Emma
10
Dr Phillips
5:42.60
1
5
5
Engel, Morgan
9
Vanguard
5:42.71
1
4
6
Benbrahim, Rania
10
West Orange
5:45.97
1
3
7
Bartczak, Isabella
9
Dr Phillips
5:46.18
1
2
8
Lopez, Nicole
10
Our Lady Of Lour
5:49.02
1
1
9
Waddell, Hannah
9
Dr Phillips
5:51.32
1
10
Ortega, Calyope
10
Our Lady Of Lour
5:57.09
1
11
Schultz, Samantha
9
Boone
6:07.74
1
12
Larabee, Maddison
10
Winter Park
6:09.05
1
13
Jimenez, Andrea
9
University (Orla
6:11.50
1
14
Rodriquez, Gabriella
9
George Jenkins
6:14.12
1
15
Colon, Jazlynn
10
University (Orla
6:14.19
1
16
Garbarino, Isabelle
10
West Orange
6:35.55
1
17
Tharp, Madison
10
West Orange
6:41.70
1
18
Ryan, Erin
9
Boone
6:42.79
1
19
Phillips, Victoria
9
Boone
6:43.20
1
20
Figueroa, Lexianny
9
University (Orla
6:53.28
1
21
Gonzalez, Angie
10
Colonial
7:03.94
1
22
Pires, Britney
9
Flagler Palm Coa
7:15.28
1
Womens 1600m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carpenter, Audrey
12
Vanguard
5:14.80
1
10
2
Hannah, Megan
9
West Orange
5:16.22
1
8
3
Herndon, Hana
10
Winter Park
5:17.18
1
6
4
Mulford, Elizabeth
12
Vanguard
5:18.17
1
5
5
Quijano, Sabrina
10
Our Lady Of Lour
5:19.59
1
4
6
Sison, Janet Annika
11
Dr Phillips
5:21.50
1
3
7
Bartlett, Autumn
12
University (Orla
5:28.32
1
2
8
Ivey, Jamie
11
Dr Phillips
5:33.67
2
1
9
Jung, Victoria
11
George Jenkins
5:36.86
1
10
Gongora, Andrea
11
Our Lady Of Lour
5:40.90
1
11
Walker, Allison
9
Dr Phillips
5:42.30
1
12
Lewis, Ruby
12
George Jenkins
5:43.73
1
13
Miller, Alexandra
11
West Orange
6:01.80
1
14
Gopie, Cianna
11
Flagler Palm Coa
6:01.82
2
15
Montero, Mikeala
9
Colonial
6:03.24
2
16
Tran, Sarah
9
University (Orla
6:05.34
2
17
Kurtz, Sydney
11
George Jenkins
6:05.72
2
18
Darling, Monique
11
Boone
6:13.95
2
19
Story, Jordan
12
Winter Park
6:14.27
2
20
Farnesi, Lianna
12
Our Lady Of Lour
6:17.84
1
21
Augustyniak, Taylor
10
Lakewood Ranch
6:26.13
2
22
Dolan, Jessica
10
Boone
6:27.17
1
23
Augustyniak, Jordan
10
Lakewood Ranch
6:36.82
2
24
Cornstubble, Alexis
10
West Orange
6:37.38
2
25
Arnold, Kim
10
Lakewood Ranch
6:39.44
2
26
Harding, Cassidy
10
Boone
7:44.21
2
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sison, Janet Annika
11
Dr Phillips
11:44.65
1
10
2
Carpenter, Audrey
12
Vanguard
11:55.37
1
8
3
Jenkins, Elizabeth
10
Winter Park
12:00.91
1
6
4
Farnesi, Lianna
12
Our Lady Of Lour
12:17.09
1
5
5
Ivey, Jamie
11
Dr Phillips
12:29.35
1
4
6
Law, Jennifer
9
Winter Park
12:35.36
1
3
7
Bartczak, Isabella
9
Dr Phillips
13:05.76
1
2
8
Mullin-Garcia, Erin
12
Our Lady Of Lour
13:09.70
1
1
9
Sublette, Alexandra
11
Boone
13:16.28
1
10
Miller, Alexandra
11
West Orange
13:21.96
1
11
Estevez, Jeannie
9
Our Lady Of Lour
13:22.06
1
12
Walls, Anna
10
Flagler Palm Coa
13:26.47
1
13
Baker, Avory
12
George Jenkins
13:39.91
1
14
Montero, Mikeala
9
Colonial
13:40.37
1
15
Deandrade, Maria
11
George Jenkins
13:41.69
1
16
Schultz, Samantha
9
Boone
13:46.62
1
17
Zambrana, Kiara
10
Boone
14:10.80
1
18
Terlep, Sara
11
George Jenkins
14:41.74
1
19
Bateh, Angela
9
East River
15:16.70
1
20
Grimaldi, Kerri
9
Lakewood Ranch
15:28.67
1
--
Rak, Amanda
12
Lakewood Ranch
DNF
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ryans, Reide
11
Lakewood Ranch
14.62
-2.0
1
10
2
Wood, Alahni
11
Dr Phillips
15.21
-2.0
1
8
3
Friday, Devonne
12
Flagler Palm Coa
15.73
-2.0
1
6
4
Falco, Talia
12
Lakewood Ranch
15.86
-2.0
1
5
5
Jones, Jordan
11
West Orange
15.91
-2.0
1
4
6
Davis, Josie
12
Flagler Palm Coa
16.62
-2.0
1
3
7
Wesling, Kamera
9
Colonial
16.89
-2.0
1
2
8
Jude, Annemarie
12
Our Lady Of Lour
18.29
-2.0
1
1
9
Mcelroy, Courtney
12
George Jenkins
18.56
-2.7
2
10
Dawson, Racquel
9
West Orange
18.82
-1.7
3
11
Washington, Tatyana
9
Dr Phillips
19.08
-2.7
2
12
Gamboa, Elena
10
Winter Park
19.15
-2.7
2
13
Kerr, Senna
12
West Orange
19.20
-2.7
2
14
Hill, Ashley
11
Dr Phillips
19.25
-1.7
3
15
Zacarias, Sofia
11
Our Lady Of Lour
19.26
-2.7
2
16
Walker, Jakara
10
Cypress Creek
19.48
-1.7
4
17
Price, Tamara
9
Cypress Creek
19.71
-2.7
2
18
Pansler, Kari
9
George Jenkins
20.12
-1.7
3
19
Peck, Moriah
Flagler Palm Coa
20.27
-1.7
4
20
Peralta, Nathalie
9
Cypress Creek
20.57
-1.7
3
21
Barrios, Natalie
12
Our Lady Of Lour
20.66
-2.7
2
22
Lapina, Haile
10
East River
20.68
-1.7
3
23
Shapiro, Katherine
11
George Jenkins
21.64
-1.7
3
Womens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Schmalz, Lyric
12
Colonial
44.72
1
10
2
Friday, Devonne
12
Flagler Palm Coa
46.16
1
8
3
Williams, Jasmine
9
West Orange
47.13
1
6
4
Davis, Josie
12
Flagler Palm Coa
47.19
2
5
5
Wood, Alahni
11
Dr Phillips
47.92
1
4
6
Wesling, Kamera
9
Colonial
49.62
2
3
7
Ofakansi, Chi Chi
10
West Orange
51.19
1
2
8
Dixon, Georgia
9
West Orange
51.49
1
1
9
Hill, Ashley
11
Dr Phillips
53.97
2
10
Shapiro, Katherine
11
George Jenkins
54.85
2
11
Barrios, Natalie
12
Our Lady Of Lour
54.91
2
12
Walker, Jakara
10
Cypress Creek
55.01
3
13
Louis, Krishna
Flagler Palm Coa
55.11
3
14
Hodge, Nardia
11
Dr Phillips
55.16
3
15
Zacarias, Sofia
11
Our Lady Of Lour
55.65
2
16
Gamboa, Elena
10
Winter Park
56.75
2
17
Pansler, Kari
9
George Jenkins
58.24
3
18
Mcelroy, Courtney
12
George Jenkins
58.57
2
19
Peralta, Nathalie
9
Cypress Creek
59.79
3
20
Oreus, Jusline
9
Cypress Creek
1:04.02
3
Womens 4x100m Relay Fresh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Davis
,
Ofakansi
,
Williams
,
Dixon
West Orange
49.96
1
10
2
Ardis
,
Cadet
,
Houser
,
Jackson
Dr Phillips
52.15
1
8
3
Relay Team
University (Orla
52.25
1
6
4
Relay Team
Cypress Creek
55.02
1
5
5
Simpson
,
Vestosky
,
Brooks
,
Clrakson
Colonial
55.38
1
4
6
Rainey
,
Baker
,
Walker
,
Jones
George Jenkins
57.18
1
3
--
Payne
,
Gales
,
Simpson
,
Williams
Flagler Palm Coa
DQ
1
Womens 4x100m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Falco
,
Jackson
,
Ogles
,
Ryans
Lakewood Ranch
48.55
1
10
2
Castor
,
Clark
,
Day
,
Jocelyn
South Fort Myers
49.18
1
8
3
Culver
,
Wood
,
Young
,
Moon
Dr Phillips
49.64
1
6
4
Oquendo
,
Schultz
,
Jesson
,
Evans
East River
52.17
2
5
5
Rose
,
Mcelroy
,
Pace
,
Peraza
George Jenkins
52.19
1
4
6
Bryant
,
Hickmon
,
Valmyr
,
Williams
Cypress Creek
52.31
1
3
7
Dawson
,
Eugene
,
Jones
,
Kerr
West Orange
52.66
2
2
8
Cambronn
,
Cruz
,
Izquierd
,
Sague
Our Lady Of Lour
52.69
2
1
9
Relay Team
University (Orla
54.63
2
10
Simpson
,
Felder
,
Wesling
,
Marcos
Colonial
55.38
2
11
Relay Team
Winter Park
55.58
1
Womens 4x400m Relay Fresh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ardis
,
Jackson
,
Woodard
,
Cadet
Dr Phillips
4:15.33
2
10
2
Mills
,
Gales
,
Simpson
,
Williams
Flagler Palm Coa
4:24.22
2
8
3
McKnight
,
Hannah
,
Leath
,
Ofakansi
West Orange
4:25.66
2
6
4
Granvill
,
Herndon
,
Breske
,
Gamboa
Winter Park
4:29.08
2
5
5
Baker
,
Ferguson
,
Ayers
,
Strickla
George Jenkins
4:48.85
2
4
6
Brooks
,
Clrakson
,
Cole
,
Vestosky
Colonial
4:58.26
1
2.50
6
Relay Team
University (Orla
4:58.26
1
2.50
Womens 4x400m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Schmalz
,
Castro
,
Douglas
,
Williams
Colonial
4:01.48
2
10
2
Irving
,
Walker
,
Wood
,
Culver
Dr Phillips
4:02.11
2
8
3
Ladouceu
,
Gibbons
,
Kuhn
,
White
Winter Park
4:15.40
2
6
4
Brown
,
Jocelyn
,
McMiller
,
Nance
South Fort Myers
4:21.16
2
5
5
Dotson
,
Dixon
,
Johnson
,
Jones
West Orange
4:21.68
2
4
6
Johnson
,
Pace
,
Castor
,
Jung
George Jenkins
4:27.60
1
3
7
Relay Team
Vanguard
4:28.80
1
2
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Castella
,
Estevez
,
Farnesi
,
Quijano
Our Lady Of Lour
9:42.48
1
10
2
Irving
,
Sison
,
Walker
,
Waddell
Dr Phillips
9:47.96
1
8
3
Relay Team
University (Orla
9:53.68
1
6
4
Johnson
,
English
,
Lewis
,
Jung
George Jenkins
9:56.07
1
5
5
Gopie
,
Clark
,
Halliday
,
Walls
Flagler Palm Coa
10:12.54
1
4
6
Kidd
,
Story
,
Larabee
,
Breske
Winter Park
10:28.33
1
3
7
Castro
,
Montero
,
Cole
,
Douglas
Colonial
10:35.69
1
2
8
Augustyn
,
Fazio
,
Fazio
,
Petruzzi
Lakewood Ranch
10:46.72
1
1
9
Benbrahi
,
Garbarin
,
O'Brien
,
Tharp
West Orange
10:48.67
1
10
Dolan
,
Reiff
,
Sublette
,
Zambrana
Boone
10:57.70
1
11
Allred
,
Dalimida
,
Santiago
,
Class
Cypress Creek
12:39.22
1
12
Walton
,
Bateh
,
Goodman
,
Arias
East River
13:23.28
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Figueroa, Alelee
11
Cypress Creek
37-00.50
(37.00m)
1
10
2
Pamphile, Liz
10
Edgewater
36-03.00
(36.00m)
1
8
3
English, Gabriella
12
Winter Park
34-10.00
(34.00m)
1
6
4
Taplin, Janae
11
West Orange
34-09.00
(34.00m)
1
5
5
Pinnock, Morgan
10
Dr Phillips
34-03.50
(34.00m)
1
4
6
Simpson, Geargette
9
Colonial
32-04.00
(32.00m)
1
3
7
Anglero, Karla
11
George Jenkins
31-09.00
(31.00m)
1
2
8
Crawford, Jae
9
Boone
31-08.00
(31.00m)
1
1
9
McFadden, Alantra
12
Flagler Palm Coa
31-06.50
(31.00m)
1
10
Joseph, Tamaya
12
Colonial
30-04.50
(30.00m)
1
11
John, Gabriella
9
Edgewater
30-03.00
(30.00m)
1
12
Williams, Jakia
12
West Orange
30-02.00
(30.00m)
1
13
Reed, Makaila
10
Boone
30-01.50
(30.00m)
1
14
Davis, Niani
11
Dr Phillips
29-02.50
(29.00m)
1
15
Gray, Brooke
10
George Jenkins
28-06.50
(28.00m)
1
16
Mccullough, Kynnydy
9
Cypress Creek
28-02.50
(28.00m)
1
17
Hyatt, Grace
10
Flagler Palm Coa
27-10.50
(27.00m)
1
18
Palmer, Madeline
12
University (Orla
27-10.00
(27.00m)
1
18
Smith, Szodyra'a
10
Flagler Palm Coa
27-10.00
(27.00m)
1
20
Morris, Micaela
10
Dr Phillips
27-07.50
(27.00m)
1
21
Martin, Jacquelin
9
West Orange
27-02.50
(27.00m)
1
22
Lingle, Morgan
9
Lakewood Ranch
27-01.00
(27.00m)
1
23
Taylor, T'Yanna
11
Vanguard
26-08.00
(26.00m)
1
24
Sims, Katherine
12
Vanguard
26-04.00
(26.00m)
1
25
Hadd, Haley
9
Boone
26-01.50
(26.00m)
1
26
Pereira, Linda
10
Winter Park
25-09.00
(25.00m)
1
27
Olavarria, Savannah
11
East River
25-00.50
(25.00m)
1
28
Andrews, Kyla
9
University (Orla
24-10.00
(24.00m)
1
29
Ramon, Dannery
9
East River
24-01.00
(24.00m)
1
30
Akar, Elif
11
Lakewood Ranch
22-10.50
(22.00m)
1
31
Romeu, Isabel
12
Our Lady Of Lour
22-08.50
(22.00m)
1
32
Gonzalez, Alexa
11
George Jenkins
22-02.00
(22.00m)
1
33
McAllister, Teresa
Vanguard
21-09.00
(21.00m)
1
34
Super, Lydia
12
Lakewood Ranch
21-00.00
(21.00m)
1
35
Peoples, Brianna
10
Cypress Creek
20-10.00
(20.00m)
1
36
Gore, Jacklynn
10
East River
20-09.00
(20.00m)
1
37
Rodrigo, Gabrielle
11
Our Lady Of Lour
18-10.50
(18.00m)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
King, Alex
12
Boone
111-11
(111.24m)
1
10
2
McFadden, Alantra
12
Flagler Palm Coa
108-10
(108.24m)
1
8
3
Pringle, Viktoria
10
Boone
107-01
(107.24m)
1
6
4
Cuyler, Ketondra
11
Dr Phillips
104-08
(104.24m)
1
5
5
Joseph, Tamaya
12
Colonial
103-10
(103.24m)
1
4
6
Taplin, Janae
11
West Orange
97-00
(97.24m)
1
3
7
Figueroa, Alelee
11
Cypress Creek
92-10
(92.24m)
1
2
8
Crawford, Jae
9
Boone
92-08
(92.24m)
1
1
9
Henderson, Tori
11
Edgewater
92-00
(92.24m)
1
10
Hendrix, Shannon
10
Colonial
89-08
(89.24m)
1
11
Pinnock, Morgan
10
Dr Phillips
82-06
(82.24m)
1
12
Palmer, Madeline
12
University (Orla
82-03
(82.24m)
1
13
Anglero, Karla
11
George Jenkins
77-11
(77.24m)
1
14
Hyatt, Grace
10
Flagler Palm Coa
77-05
(77.24m)
1
15
Whipple, Tynisha
9
Flagler Palm Coa
77-04
(77.24m)
1
16
Taylor, T'Yanna
11
Vanguard
76-04
(76.24m)
1
17
English, Gabriella
12
Winter Park
74-11
(74.24m)
1
18
Davis, Niani
11
Dr Phillips
74-10
(74.24m)
1
19
Akar, Elif
11
Lakewood Ranch
72-02
(72.24m)
1
20
Gray, Brooke
10
George Jenkins
71-09
(71.24m)
1
21
Lingle, Morgan
9
Lakewood Ranch
71-05
(71.24m)
1
22
Super, Lydia
12
Lakewood Ranch
67-08
(67.24m)
1
23
Olavarria, Savannah
11
East River
67-06
(67.24m)
1
24
Arroyo, Melanie
12
Winter Park
66-00
(66.24m)
1
25
Andrews, Kyla
9
University (Orla
64-08
(64.24m)
1
26
Gonzalez, Crystal
9
Winter Park
63-09
(63.24m)
1
27
Clark, Destinie
12
Vanguard
62-05
(62.24m)
1
28
Gonzalez, Alexa
11
George Jenkins
62-04
(62.24m)
1
29
Gore, Jacklynn
10
East River
61-05
(61.24m)
1
30
Romeu, Isabel
12
Our Lady Of Lour
61-02
(61.24m)
1
31
Ramon, Dannery
9
East River
59-08
(59.24m)
1
32
Peoples, Brianna
10
Cypress Creek
59-00
(59.24m)
1
33
Alphonse, Wildjaell
10
Cypress Creek
58-04
(58.24m)
1
34
Caballero, Micaela
10
Our Lady Of Lour
56-07
(56.24m)
1
35
Eugene, Jessica
12
West Orange
56-05
(56.24m)
1
36
Garmon, Simone
10
Vanguard
55-00
(55.24m)
1
37
Rodrigo, Gabrielle
11
Our Lady Of Lour
49-05
(49.24m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cutliff, Clarissa
12
Edgewater
5-07.00
(5.00m)
1
10
2
Falco, Talia
12
Lakewood Ranch
5-04.00
(5.00m)
1
8
3
Sizemore, Abigail
12
George Jenkins
5-02.00
(5.00m)
1
6
4
Turner, Savannah
11
Lakewood Ranch
5-02.00
(5.00m)
1
5
5
Evans, Laurice
11
East River
5-02.00
(5.00m)
1
4
6
Meyer, Lauren
12
George Jenkins
5-00.00
(5.00m)
1
3
7
Walker, Armani
12
Flagler Palm Coa
5-00.00
(5.00m)
1
2
10
Jude, Annemarie
12
Our Lady Of Lour
4-08.00
(4.00m)
1
10
Burton, Leah
11
West Orange
4-08.00
(4.00m)
1
10
Jones, Kailey
11
East River
4-08.00
(4.00m)
1
10
Jacks, Magella
9
Winter Park
4-08.00
(4.00m)
1
11
Conyers, Chloe
9
Boone
4-08.00
(4.00m)
1
15
Overstreet, Keyarra
11
Vanguard
4-06.00
(4.00m)
1
15
Johnson, Alana
10
Winter Park
4-06.00
(4.00m)
1
15
Gardner, Shanika
11
Flagler Palm Coa
4-06.00
(4.00m)
1
15
O'Connor, Shannar
12
Colonial
4-06.00
(4.00m)
1
15
Williams, Kelli
10
Cypress Creek
4-06.00
(4.00m)
1
15
Henderson, Madison
11
Boone
4-06.00
(4.00m)
1
21
Whitney, Yosa
11
Lakewood Ranch
4-04.00
(4.00m)
1
21
Cambronne, Gaby
12
Our Lady Of Lour
4-04.00
(4.00m)
1
21
Berrien, Haleigh
11
West Orange
4-04.00
(4.00m)
1
24
Meredith, Danielle
10
Cypress Creek
4-02.00
(4.00m)
1
8
Sizemore, Anna
10
George Jenkins
4-10.00
(4.00m)
1
1
9
Walls, Anna
10
Flagler Palm Coa
4-10.00
(4.00m)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Falco, Sophia
10
Lakewood Ranch
17-02.00
(17.00m)
nwi
1
10
2
Falco, Talia
12
Lakewood Ranch
16-10.00
(16.00m)
nwi
1
8
3
Mickelson, Jewel
9
Boone
16-05.00
(16.00m)
nwi
1
6
11
Overstreet, Keyarra
11
Vanguard
15-00.00
(15.00m)
nwi
1
11
Walker, Amari
11
Vanguard
15-00.00
(15.00m)
nwi
1
4
Jones, Jordan
11
West Orange
15-10.50
(15.00m)
nwi
1
5
5
Richmond, Jakayla
12
Edgewater
15-09.50
(15.00m)
nwi
1
4
6
McDaniel, Anna
11
Lakewood Ranch
15-08.50
(15.00m)
nwi
1
3
7
Marcos, Karina
9
Colonial
15-08.00
(15.00m)
nwi
1
2
8
Crisostomo, Mia
10
University (Orla
15-07.00
(15.00m)
nwi
1
1
9
Sizemore, Anna
10
George Jenkins
15-02.00
(15.00m)
nwi
1
9
Rose, Ally
11
Winter Park
15-02.00
(15.00m)
nwi
1
13
Whitmer, Jordan
12
Boone
14-10.00
(14.00m)
nwi
1
13
Walker, Armani
12
Flagler Palm Coa
14-10.00
(14.00m)
nwi
1
13
Joseph, Manouche
12
Cypress Creek
14-10.00
(14.00m)
nwi
1
16
Sague, Carola
10
Our Lady Of Lour
14-07.00
(14.00m)
nwi
1
17
Young, Ayanis
11
Dr Phillips
14-06.00
(14.00m)
nwi
1
17
Jude, Annemarie
12
Our Lady Of Lour
14-06.00
(14.00m)
nwi
1
19
Sizemore, Abigail
12
George Jenkins
14-05.00
(14.00m)
nwi
1
20
Wesling, Kamera
9
Colonial
14-03.50
(14.00m)
nwi
1
21
Adams, Amy
10
Winter Park
14-03.00
(14.00m)
nwi
1
22
Jocelyn, Tricht
11
South Fort Myers
14-01.50
(14.00m)
nwi
1
22
Jackson, Lyric
9
Dr Phillips
14-01.50
(14.00m)
nwi
1
24
Benjamin, Lauryn
9
East River
14-00.00
(14.00m)
nwi
1
25
Clark, Victoria
12
South Fort Myers
13-10.50
(13.00m)
nwi
1
26
Whipple, Earnisha
11
Flagler Palm Coa
13-09.50
(13.00m)
nwi
1
27
Washington, Tatyana
9
Dr Phillips
13-08.50
(13.00m)
nwi
1
27
McKnight, Justine
11
West Orange
13-08.50
(13.00m)
nwi
1
29
Mezger, Lakota
12
Winter Park
13-07.00
(13.00m)
nwi
1
30
Williams, Kelli
10
Cypress Creek
13-06.00
(13.00m)
nwi
1
31
Burton, Leah
11
West Orange
13-05.00
(13.00m)
nwi
1
32
Veney, Erica
12
Flagler Palm Coa
13-03.50
(13.00m)
nwi
1
33
Mcelroy, Courtney
12
George Jenkins
13-00.00
(13.00m)
nwi
1
34
Roper, Yasmin
10
East River
12-01.50
(12.00m)
nwi
1
35
Francois, Shanecia
11
East River
11-00.00
(11.00m)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Falco, Talia
12
Lakewood Ranch
37-02.00
(37.00m)
nwi
1
10
2
Overstreet, Keyarra
11
Vanguard
35-04.00
(35.00m)
nwi
1
8
3
Jackson, Rheya
12
Lakewood Ranch
35-02.25
(35.00m)
nwi
1
6
4
Wood, Alahni
11
Dr Phillips
34-09.00
(34.00m)
nwi
1
5
5
Walker, Armani
12
Flagler Palm Coa
33-07.00
(33.00m)
nwi
1
4
6
O'Connor, Shannar
12
Colonial
33-03.00
(33.00m)
nwi
1
3
10
Nitzachon, Danielle
9
University (Orla
32-03.00
(32.00m)
nwi
1
11
Sizemore, Anna
10
George Jenkins
32-00.00
(32.00m)
nwi
1
7
Marcos, Karina
9
Colonial
32-07.00
(32.00m)
nwi
1
2
8
Day, I'Keriah
10
South Fort Myers
32-06.00
(32.00m)
nwi
1
1
9
Rose, Ally
11
Winter Park
32-06.00
(32.00m)
nwi
1
12
McDaniel, Anna
11
Lakewood Ranch
31-11.00
(31.00m)
nwi
1
12
Meyer, Lauren
12
George Jenkins
31-11.00
(31.00m)
nwi
1
14
Whipple, Earnisha
11
Flagler Palm Coa
31-08.00
(31.00m)
nwi
1
15
Nance, K'Hyana
10
South Fort Myers
31-05.00
(31.00m)
nwi
1
16
Lapina, Haile
10
East River
30-11.50
(30.00m)
nwi
1
17
Wunderlich, Anna
12
George Jenkins
29-08.50
(29.00m)
nwi
1
18
Kerr, Senna
12
West Orange
29-00.00
(29.00m)
nwi
1
19
Adams, Amy
10
Winter Park
28-11.50
(28.00m)
nwi
1
20
Cunningham, Katie
9
Vanguard
27-01.00
(27.00m)
nwi
1
21
Washington, Tatyana
9
Dr Phillips
26-09.50
(26.00m)
nwi
1
22
Polnett, Aneya
10
University (Orla
26-00.00
(26.00m)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Breske, Nicole
11
Winter Park
10-06.00
(10.00m)
1
10
2
Jesson, Kaleena
12
East River
10-00.00
(10.00m)
1
8
3
Ogles, Olivia
11
Lakewood Ranch
10-00.00
(10.00m)
1
6
4
Lopez, Ana
12
West Orange
9-00.00
(9.00m)
1
5
5
Super, Valerie
10
Lakewood Ranch
9-00.00
(9.00m)
1
4
6
Granville, Reagan
10
Winter Park
8-06.00
(8.00m)
1
3
7
Kroul, Chase
12
Flagler Palm Coa
8-00.00
(8.00m)
1
1.50
7
Whitmer, Jordan
12
Boone
8-00.00
(8.00m)
1
1.50
9
Provenzano, Amanda
10
Flagler Palm Coa
8-00.00
(8.00m)
1
10
Passino, Lauren
10
George Jenkins
7-06.00
(7.00m)
1
10
Gwynn, Talynn
12
East River
7-06.00
(7.00m)
1
12
Kulatti, Lydia
11
Dr Phillips
7-00.00
(7.00m)
1
12
Caballero, Micaela
10
Our Lady Of Lour
7-00.00
(7.00m)
1
12
Mitchell, Jill
9
East River
7-00.00
(7.00m)
1
15
Smith, Izabella
9
Dr Phillips
6-06.00
(6.00m)
1
15
Hogg, Makayla
10
University (Orla
6-06.00
(6.00m)
1
15
Ferguson, Jordan
11
Dr Phillips
6-06.00
(6.00m)
1
15
Castor, Rachel
12
George Jenkins
6-06.00
(6.00m)
1
15
Tirse, Lexi
10
Our Lady Of Lour
6-06.00
(6.00m)
1
20
Gamboa, Elena
10
Winter Park
6-00.00
(6.00m)
1
20
Borell, Michelle
12
Our Lady Of Lour
6-00.00
(6.00m)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#high-school
#track
#field
#brian-jaeger-elite-classic
0 shares:
Brian Jaeger Elite Classic
,
Belen Jesuit Prep School Track & Field and Cross Country - Miami, Florida
,
Boone High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
,
Colonial High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Belen Jesuit Prep School Track & Field and Cross Country - Miami, Florida
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2023
4
3
2022
1
2021
1
2020
2
2016
1
2015
50
39
2014
29
10
2
2013
31
18
5
2012
28
20
3
2011
34
10
1
2010
19
3
2009
1
Show 9 more
Hashtags
#high-school
#track
#field
#brian-jaeger-elite-classic
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!